Spremenjen način dela v ambulantah

Obveščamo vas, da bo od 14.09.2020 dalje v ZD Ravne ponovno uveden običajen urnik ambulant. Ordinacijski časi so objavljeni na spletni strani in po posameznih zdravstvenih postajah oziroma ordinacijah.

Vsi pacienti (razen v primeru nujne medicinske pomoči) se morajo za obravnavo predhodno naročiti. Pred prihodom pacienta se bo opravila triaža po telefonu. Pred obiskom zdravnika pacient izpolni vprašalnik o zdravstvenem stanju, ki ga najde na spletni strani zdravstvenega doma oziroma bo na razpolago v tiskani obliki pred vhodom v zdravstveno ustanovo. lzpolnjen vprašalnik prenese na pregled. V primeru, da na katerokoli vprašanje odgovori pritrdilno ( »da«), je potreben dodaten telefonski posvet pred obiskom z zdravstvenim osebjem v ambulanti.

Prosimo, da na pregled ne prihajate predčasno ampak ob naročeni uri.

Še vedno je v Zdravstvenem domu Ravne na Koroškem v vseh ambulantah splošne/družinske medicine v ordinacijskem času na razpolago zdravstveno osebje za dajanje navodil, naročilo receptov, napotnic, bolniških staležev, ... Prosimo, da jih kontaktirate na telefonske številke ambulant ali pa na e-poštne naslove ambulant. Vsi kontaktni podatki so objavljeni na spletni strani Zdravstvenega doma. Po predhodnem telefonskem pogovoru vam bo zdravstveno osebje dalo dodatne informacije in usmeritve.

Vsi pacienti, ki imajo znake okužbe dihal (kašelj, vročina, težko dihanje) naj ne hodijo v svoje ambulante, ampak naj predhodno pokličejo na telefonsko številko 031 467 010. Za akutne respiratorne infekte je vzpostavljena ambulanta na Ravnah, v zgornji stavbi - prizidek (sledite oznakam) z ordinacijskim časom od 11:00 do 15:00 ure, sobote, nedelje in praznike od 08:00 do 12:00 ure. Na pregled lahko pridejo samo predhodno naročeni pacienti.

Zahvaljujemo se za razumevanje.

Zdravstveni dom
Ravne na Koroškem